חממת צבאן - חברות מכשור רפואי בישראל

קצב הצמיחה המהיר של ענף פיתוח המכשור הרפואי בישראל הוביל לפתיחתן של חברות מכשור רפואי רבות. במאמר זה נגולל בפניכם מה תפקידן של חברות מכשור רפואי בישראל ונציין נקודות חשובות אודות תהליך הבחירה בחברה הרצויה לכם.  

 

תחום המכשור הרפואי בישראל

 

נכון להיום תעשיית מדעי החיים בישראל מורכבת מיותר מאלף חברות, כאשר כשלושת רבעי מהן עוסקות בתחום הפיתוח של מכשירים רפואיים למיניהם. מבחינת נתונים, חשוב לציין שמדינת ישראל ממוקמת במקום מכובד במספר הפטנטים בתחום המכשור הרפואי. בשנים האחרונות מדינתנו הפכה למעצמה בתחום ואחת ההוכחות לכך היא הנוכחות המכובדת של חברות ישראליות בתערוכות אשר נערכות מעבר לים.

 

המהפכה הביתית בישראל – מכשור רפואי ביתי

 

מדי תקופה קצרה עולם הרפואה מציג מכשור וציוד רפואי בבתי החולים, במרפאות, במעבדות. חלק מאותו ציוד מיועד לשימוש אך ורק במוסדות הרפואיים, אך חלק מהציוד מיועד גם לשימוש ביתי וזאת כחלק ממהפך בגישה הרפואית היום וההחלטה לאפשר לחולים לשהות בסביבה הטבעית שלהם, תוך שהם משתמש בציוד רפואי משוכלל המותאם גם לשימוש ביתי. חלק מאותו מכשור הינו מכשור נייד, כך שהאפשרויות של המטופלים מתרחבות ויש להם אפשרות לאיכות חיים ברמה גבוהה יותר מאשר בעבר.

 

מומחיות הכשרה ולימודים בתחום המכשור הרפואי

 

תעשיית המיכשור הרפואי היא שילוב של תחום ההיי טק ומדעי החיים ונכון להיום הדרישה לשירותי תכנון ופיתוח של מומחים בתחום המוצרים (מכשור) רפואי, כה גדולה עד כדי אותן חברות מכשור רפואי בישראל מקפידות ללקט את הטובים ביותר בתחום ופעמים אף מכשירות את המועסקים בהן בכל הקשור אל שלבים שונים של הפיתוח. בנוסף, ניתן למצוא קורסים חיצוניים, קרי, קורסים הנערכים על ידי מכללות שונות, כאשר מתכונת הלימודים מבטיחה מסלול אשר בסיומו תוענק לבוגרים דיפלומת הנדסאי בתחום המיכשור הרפואי, דיפלומה אשר בהחלט יכולה לפתוח דלתות רבות בחברות המיכשור הרפואי בישראל.

 

חברות מכשור רפואי בישראל - חידושים בתחום

 

מדי שנה אנו עדים לכך שתעשיית המכשור הרפואי בישראל הופכת למתקדמת ומושכללת יותר מאי פעם ובשנים האחרונות כמעט כל אחד שנכנס אל בית חולים למטרת טיפול זה או אחר, משתאה לנוכח המכשור הרפואי החדשני והמתוחכם של אותם פיתוחים טכנולוגיים שונים שהותאמו במיוחד למערכת הבריאות. מכשור, כמו למשל מכשירי קולונסקופיה חדשניים, מכשירי אנדוסקופיה, מכשירי אולטרה סאונד, ציוד חדשני המותאם לחדרי הניתוח, מכשירים מחוללי חמצן, קונסולות מיוחדות המיועדות לטיפולים חדשניים בבעיית הפרוסטטה, מערכת חדשנית ובטוחה שמשפרת את זרימת הדם והרשימה עוד ארוכה.

 

לסיכום, נכון להיום יש חברות מכשור רפואי רבות ולכן טרם הבחירה בחברה זו או אחרת חשוב לקרוא אודות החברה, פועלה והשירותים אותם היא מספקת. באם מדובר על חברה שמפתחת מוצרים רפואיים לפחות עשור, מעסיקה את טובי המפתחים בישראל, מבטיחה מוצרים בסטנדרטים הגבוהים ביותר וזאת לאחר ביצוע בקרת איכות קפדנית וכזו שמספקת גם שירותים אותם כל יזם צריך, כמו למשל בניית אב טיפוס, חממה טכנולוגית, פיתוח מוצרים רפואיים וליווי אישי מתחילת התהליך ועד התוצר הסופי, קרוב לוודאי שזוהי החברה המתאימה לכם וזו שתבטיח לכם את תוצר בדמות מוצר רפואי איכותי. בהצלחה!

צבאן פיתוח מכשור רפואי
צבאן מדיקל
עברית
chaban