חממת צבאן - מציאת משקיעים לסטארט אפ 

מציאת משקיעים לסטארט אפ

 

אותו מתכננים להקים היא משימה לא פשוטה, אך חיונית. למעשה, אנשים שפיתחו מוצר או מעוניינים לפתח מוצר רפואי ואינם יכולים למצוא משקיעים שיתמכו ברעיון שלהם פיננסית, קרוב לוודאי שיהיו חייבים לגנוז את החלום ולהתמודד עם כישלון. אז מה ניתן לעשות על מנת להקים את הרעיון לתחיה ומהן הדרכים היעילות ביותר למציאת משקיעים לאותה חברת סטארט אפ אותה מעוניינים להקים. התחילו לקרוא!

 

משקיעים – חשוב לדעת!

 

הון, או במילה המוכרת לרוב האנשים: כסף, הוא מושג המפתח בעת ההחלטה להקים סטארט אפ. אותו כסף ישמש אתכם לבניית אב טיפוס, גיוס עובדים, השכרת משרד, חיפוש משקיעים ופגישה עימם בארץ ובחו"ל. חשוב לקחת בחשבון שמשקיע ישקיע מכספו על הרעיון שלכם רק אם הוא בהישג יד ויש לו קהל יעד שמבטיח למשקיע פוטנציאל מימוש גדול מאוד, קרי, שוק חזק לאותו מוצר אותם מעוניינים לפתוח, לייצר, לשווק ולמכור. בנוסף, רוב המשקיעים בוחרים ביזמים שבטוחים בעצמם וברעיון שלהם, כאלו המוכנים לספוג ביקורת ולפעול על פיה. המשקיעים מעוניינים לדעת במה המוצר שונה ממוצרים אחרים המוצעים בתחום הרפואה, הם מעוניינים לוודא שהמודל הפיננסי של היזם הגיוני, שהיזם מודע לסיכונים שבדרך ומהם הפתרונות אותם הוא מציע וזוהי רק ההתחלה. 

 

מציאת משקיעים לסטארט אפ – באיזה שלב?

 

יזמים רבים מתחילים בפעולת מציאת משקיעים לסטארט אפ שלהם כבר בשלב הרעיון וזאת משום הידיעה שמדובר על תהליך ארוך וסבוך וגם כיוון שחלקם זקוקים לכסף לבניית האב טיפוס, לפיתוח אפליקציה מסוימת, ביצוע כל מיני ניסויים באב טיפוס, הקמת אתר אינטרנט שיציג את הרעיון ועוד. אחת מהטעויות המאפיינות יזמים מתחילים היא פנייה אל קרן סיכון. צעד זה מוגדר כטעות משום  שרוב קרנות הסיכון משקיעות בסטארט אפ בשלב מתקדם של התהליך ולא בתחילתו.

 

נקודות חשובות

 

גופי השקעה – חשוב להכיר את גופי ההשקעה השונים ובאיזה שלב כדאי לפנות אליהם (דוגמה לכך ניתנה בפסקה הקודמת).

סכום השקעה – כאשר פונים אל משקיעים למטרת בניית סטארט אפ חשוב לדעת מהו הסכום הנדרש לכם בכל שלב של התהליך. הרעיון הטוב ביותר הוא לפנות אל משקיעים שידועים ככאלו שמשקיעים בשלב זה או אחר את הסכומים הנדרשים ליזם.

שלב רעיוני- זהו השלב הראשון וחשוב לדעת שרוב האנשים מגייסים את הסכום הנדרש מההון העצמי שלהם, משפחתם וחבריהם.

שלב היתכנות – בשלב זה מגבשים את המודל העסקי ופונים אל חברה הבונה אב טיפוס. בשלב זה לא פונים אל קרנות סיכון אלא לחממות טכנולוגיות או משקיעים פרטיים שמוכנים להשקיע בסטארט אפ תמורת אחוזי אחזקה בחברה העתידית, מניות בחברה העתידית או כל התנייה אחרת.

שלב הייצור – זהו השלב  בו מתחילים בייצור המוצר הרפואי ובמכירתו. זהו השלב בו ניתן לפנות אל קרנות סיכון.

שלב המכירה – גם בשלב זה ניתן לפנות אל קרנות סיכון או משקיעים פרטיים.

 

לסיכום, החלום של רוב ממציאי פטנט זה או אחר הוא להקים את הרעיון שלהם לתחייה. כיוון שדבר זה ניתן לעשות רק בעזרתם של משקיעים (אלא אם אתם יכולים להמציא את ההון ההתחלתי בעצמכם), וכיוון שהדרך למציאת משקיעים והתהליך עצמו אינו פשוט ודורש ידע, זמן ופעמים רבות גם את השכרת שירותיהם של אנשי מקצוע שונים, כמו למשל עורכי דין, תמיד מומלץ לברר מיהו אותו גוף עסקי שמוכן להשקיע בכם במסגרת חממה טכנולוגית עסקית ליזמים. בהצלחה!

צבאן פיתוח מכשור רפואי
צבאן מדיקל
עברית
chaban