אב טיפוס

אם אתם בעלי פטנט הקשור אל עולם הרפואה או שאתם מעונייניים להתחיל ולפתח מכשור רפואי על בסיס רעיון של שותף, אחד השלבים הראשונים אותם תצטרכו ליישם הוא בנייה של אב טיפוס. במאמר זה נגולל בפניכם מהו אב טיפוס, מהי בניית דגם ראשוני זה של המוצר אותו אתם מעוניינים למכור בסוף התהליך, כיצד מייצרים אב טיפוס וכמובן מי היא אותה חברה שמומחית בתחום בניית אב טיפוס.

 

מהי בנייה של אב טיפוס

 

בניית אב טיפוס, משמע בנייה של דגם ראשוני אשר ישמש לבחינה וניסוי של אותו מוצר אותו אתם מעוניינים לשווק. אב טיפוס הוא היישום של הרעיון שלכם על כל שלביו. אב טיפוס יאפשר להוגה הרעיון להכיר טוב יותר את המוצר על כל תכונותיו, מגבלותיו ותפקודו. נהוג לערוך על אותו דגם ראשוני בדיקות הנדסיות מקצה לקצה ואנליזות שונות וזאת במטרה לבדוק כיצד ניתן לחסוך בעלויות הפיתוח של המוצר אותו מתכננים לייצר ולשווק וכיצד ניתן להימנע מכל מיני בעיות ופגמים בתוצר הסופי.

 

תחום הרפואה ובניית אב טיפוס

 

כאשר מדובר על בנייה של אב טיפוס אשר אמור לשמש את עולם הרפואה, הבנייה הקפדנית של הדגם הראשוני על ידי חברה שמומחית בתחום בניית אבי טיפוס לעולם הרפואה, הינה קריטית. כיוון שמדובר על מכשור רפואי שישפיע באופן עקיף או ישיר על הבריאות של בני האדם, אסור שתהיה אפילו שגיאה אחת במהלך הייצור של המוצר הסופי וזאת משום ששגיאה יכולה לסכן את בני האדם המושפעים מהמכשיר.

 

כיצד מייצרים אב טיפוס?

 

נכון לשנת 2019 רוב החברות המתמחות בייצור של דגם ראשוני עושות זאת באמצעות טכנולוגיית ההדפסה התלת מימדית וזאת משום שטכנולוגיה זו מאפשרת ייצור מדויק יותר משאר השיטות של האב טיפוס. חלק מהפרמטרים אשר יבדקו לאחר בנייה של אב טיפוס יהיו תפקוד הדגם, האם הוא עמיד בדרישות התקן, האם החומרים מהם הוא עשוי חזקים דיים ולאחר בדיקות אלו וחשיפת בעיות מסוימות במוצר, הצעד הבא יהיה לתקן את המוצרים וזאת על מנת להימנע מאותן הבעיות שהתגלו במוצר הבא אותו עתידים לייצר.

 

בניית אב טיפוס – מי מספק את השירות?

 

מומחים בתחום מספרים שבנייה של אב טיפוס הוא השלב החשוב היותר והקריטי ביותר בעת פיתוח מוצר וזאת משום שבשלב התחלתי זה מגלים את כל הפגמים הקריטיים ביותר ואת הבעיות העתידיות שיכולות להתרחש במוצר ויכולות לגרום לכישלנו. בנוסף, אב טיפוס מדויק ואיכותי יוביל לחסכון בעלויות. כל אלו מובילים לכך שבחירת החברה שתבצע את בנייתו של הדגם הראשוני של המוצר המתוכנן שלכם, חייבת להיות מוקפדת. אותה חברה צריכה להיות בעלת ניסיון רב שנים בפתרונות פיתוח של אבי טיפוס. אותה חברה תעסיק מומחים בתחום בעלי ניסיון וותק ותקפיד על בקרת איכות. בנוסף, חשוב לפנות אל חברה שמומחית בתחום בניית אב טיפוס למערכות אלקטרוניות ומכאניות וזאת בהתאם לתקנים הרפואיים. נקודה חשובה נוספת אותה יש לוודא טרם ההחלטה לפנות אל חברה זו או אחרת היא שלחברה יהיה רישיון עסק לפעולות פיתוח וייצור מכשור רפואי מסוגים שונים.

 

כעת, כל שנותר הוא לאחל לכם הצלחה בפיתוח וייצור המוצר בו אתם מעוניינים.

צבאן פיתוח מכשור רפואי
צבאן מדיקל
עברית
chaban