גיוס משקיעים

גיוס משקיע להיות מוכנים

 

בעת השקעה ותכנון של מיזם חדש, שלב הגיוס של המשקיעים יכול להיות הקריטי ביותר, ולכן חשוב להיות מוכנים ולהתכונן בכל נושא כי כאשר ייכנס משקיע למיזם, אז יש להעניק לו חלק במיזם תמורת ההשקעה. דבר זה נעשה על פי מה שנחתם בחוזה, אך המשקיע ירצה אולי להפחית גם את השליטה שלכם בחברה, לכן חשוב תמיד להבין שלא מסכימים לכל גיוס כספים לפני שנערכים מראש בכל נושא שישפיע על הפרויקט שלכם גם מבחינה משפטית וגם מבחינה תקציבית, גיוס משקיעים.

 

גיוסי משקיעים לחשוב בצורה עסקית

 

גיוס משקיעים זה אומר בעצם לחשוב בצורה עסקית, כי רק מהחלום לא ניתן יהיה להצליח. המשקיע יעניק כסף רב אך כמובן ירצה לראות גם רווחים ולכן חשוב תמיד לקבל ייעוץ ממומחים שמכינים לך תוכניות עסקיות נרחבות גם באמצעות כלכלן מומחה. הם יבדקו את החוזה כי אולי יש משקיע אך הוא לא משתלם וישאיר אותך ללא רווחים וללא זכויות על המיזם שלך. זה עלול ליצור מפח נפש בהמשך לכן כאשר מדובר בתוכנית עסקית שתבחן את ההשקעה, את השותפות או את המתחרים, הייעוץ יבדוק את כל המודלים העסקיים ובהתאם לכך יבנה עבורך המודל העסקי המומלץ לך לאור הממצאים כי בסופו של דבר גם במציאת משקיעים חשוב להמשיך ולהרוויח ולשלוט במודל העסקי שלכם. התוכנית העסקית נבחנת גם מבחינה משפטית וכך הופכת לתוכנית תקציבית של המיזם כולו לאחר קבלת כספי ההשקעה.

 

גיוס המשקיעים להשיג את המשקיעים הנכונים

 

לא כל משקיע יתאים לעזור לכם במיזם שלכם, ולא כל משקיע יוכל באמת להתאים לסטארט אפ מסוים. אם למשל המיזם הוא אפליקציה ייחודית שמגיעה מעולם המשחק אך המשקיע מגיע מעולם אחר יהיה עדיף אולי לפנות למשקיע אחר. יתכן והמשקיע הזה ואינו מבין בתחום, ועל כן הוא ינסה למזער סיכונים לכסף שלו על חשבון הרווחים שלכם עם שליטה ניהולית במיזם. לכן חשוב לפנות למשקיע מהתחום שלך, וכאשר מדובר בסטארט אפ שנמצא בשלבי התכנון הראשוניים וכבר בשלב זה נדרש מימון משמעותי יתכן ומשקיע פרטי לא יעמוד בו, ובמקרים אלו כדאי לבדוק את האפשרות של מימון מדינה, זה יוכל לסייע רבות. השקעה בסטארט אפ אינה השקעה לטווח זמן קצר, וחשוב לדעת בוודאות שאתם עושים את הצעד הכלכלי הנכון ביותר, לבדוק את המשקיע את יציבותו הכלכלית, וגם להגן גם על נושא הקניין הרוחני ועל זכויות היוצרים שלכם.

צבאן פיתוח מכשור רפואי
צבאן מדיקל
עברית