חממה טכנולוגית

חממות טכנולוגיות לפתח קשרים עסקיים

 

בתחום של פיתוח מיזם חדש האתגר העיקרי והמשימה הגדולה ביותר היא לשווק אותו ולשם כך נדרשת הבנה כיצד לפתח קשרים עסקיים וכיצד להשיג את המימון. כיום חממות טכנולוגיות מסייעות ליזמים צעירים ליצור קשרים עסקיים אלו גם בקשר עם אנשי עסקים וגם בדרך של יצירת אסטרטגיות ניהול או פיתוח חדשות. כל השקעה מלווה במימון כספי רב ולכן כרוכה בסיכונים אך מטרת ההשקעה היא ליצור כמה שיותר סטראטפים חדשים וסיפורי הצלחה. לכן קבלת התמיכה הראשונית נוצרת במהלך ההשתתפות בחממות, שם היזמים בונים תוכניות עסקיות שונות שקשורות בעיקר לתחום הטכנולוגי, והמטרה היא ליצור מוצר שיגייס לקוחות ויצור הצלחה מסחרית בשוק הכלכלי. במהלכים אלו ניתן גם לקבל יעוץ לעריכת חוזים עם המשקיעים השונים כך שיגנו על זכויות הממציאים.

 

החממה הטכנולוגית בליווי של משרד התעשייה

 

לאחר שהיו מודלים ראשונים של חממות באמריקה הן הגיעו גם לאירופה, ובהשפעת העולם גם לישראל בשנות התשעים וכיום קיימים מעל לחמש מאות חממות ברחבי העולם עם סיוע של הבנק העולמי. בישראל החלה פעילות החממות החלה עם גל העלייה של יהודי ברית המועצות, וכך נקלטו גם מדענים רבים והוקמו חממות רבות ומוצלחות בדגש על פיתוח של נושאים טכנולוגיים חדשניים שפרצו דרך בשוק הטכנולוגי והפכו את ישראל למעצמה בתחום, חממה טכנולוגית.

 

חממה טכנולוגית להצטרף מיזם חדשני

 

המיזם מצליח וצובר תאוצה והצלחה בעיקר בפריפריה עם עשרות חממות שהפיקו בהצלחה מאות פרויקטים. למיזמים מעבר להשראה גדולה ולהשפעה חיובית על הסביבה מגוון הנושאים כולל חדשנות רבה עם פיתוחים מוצלחים ומיזמי טכנולוגיה חדשנית, עיצוב תעשייתי או הנדסה כל זאת בשאיפה לפתח מוצרים עם פוטנציאל שיווקי שיצליחו גם בעולם. המטרה היא לתת את הדחיפה הראשונית ואת הגב שחשוב כל כך להצלחת פרויקטים מסוג זה. הפרויקטים המפותחים בחממה עוסקים בתחומים של תוכנה ואינטרנט ועד למכשור רפואי. חממה טכנולוגית פועלת למעשה כגוף עסקי באמצעותו יכול כל יזם לקבל סיוע ומימון ראשוני מכובד לשם הקמת עסק או חברה בשלב ההתחלתי, החממות הטכנולוגיות מציעות ליזמים אופציות המתבססות על טכנולוגיות חדשות עוד בשלבים של הפיתוח או המחקר. במסגרת החממה יכולים יזמים לקבל את מלוא התמיכה לשם הגעה להתחלה של שיווק המוצר ועד ליצירת עסק עצמאי ולהמשך יצירת קשר עם משקיעים וקבלת תהליך של גיוס כספים והשקעה. היזמים מקבלים במסגרת החממה את כל המימון והסיוע בניהול, בתהליכי השיווק או האדמיניסטרציה לתקופה קצובה.

צבאן פיתוח מכשור רפואי
צבאן מדיקל
עברית