מחולל חמצן ביתי

מחולל חמצן הינו מכשיר המשמש אנשים החולים במחלות כרוניות בדרכי הנשימה, בביתם. נכון להיום תחום הטיפול הרפואי הביתי מתפתח ויותר ויותר חולים כרונים במחלות נשימתיות ששהו בעבר זמן רב בבתי החולים והמרפאות וזאת משום תלות במכשיר החמצן, אינם נדרשים לעזוב את סביבתם הטבעית וזאת משום האפשרות לקנות את אותו מחולל חמצן ביתי. במאמר זה נרחיב אודות אותו מחולל חמצן ונדגיש נקודות חשובות טרם רכישתו. הבה נתחיל..

 

מחולל חמצן ביתי – קצת עליו

 

נכון להיום כל אדם שסובל ממחלת נשימה כרונית נדרש להשתמש במחולל חמצן  וזאת משום רמה נמוכה של חמצן בדמם. התפקיד של מחולל חמצן הוא לרכז בתוכו את החמצן מהאוויר העוטף אותנו ולהעלות את אחוזי החמצן ב- 21%. במילים אחרות, אותו מחולל מסייע לגופו של אדם החולה במחלה נשימתית ואינו מצליח לייצר רמות נורמליות של חמצן, לקלוט את אותה כמות חמצן הנדרשת לתפקודו התקין של גופו. נכון להיום כל מי שחולה במחלה נשימתית ומעוניין לשפר את איכות חייו משתמש במחולל חמצן. בין אותם אנשים נמנים אנשים הסובלים ממחלת ריאה כרונית, ממחלות חסימתיות כמו למשל נפחת, פיברוזיס ריאה, יתר לחץ דם ריאתי, מחלות לב שונות, CF ועוד.

 

קצת על רמות חמצן בדם

 

רמות סטרוזציה תקינות בדם הינן 98% (חלק מהבדיקות הכלליות השגרתיות של האחות בקופת חולים). הפרשנות של משפט זה היא שרוב הכדוריות האדומות בגופינו רוויות בחמצן. חולים בעלי תוצאה של 90 אחוזים ומטה, חייבים אספקת חמצן  במהלך כל שעות היממה וזאת על ידי מחולל חמצן ביתי נייד או מחולל חמצן בבתי החולים ובמרפאות. בנוסף, יש אנשים שסובלים מרמה נמוכה של ריוויון חמצן בדם רק בזמן מאמץ והדרך היחידה לספק להם את החמצן לו הם זקוקים היא באמצעות מחולל נייד.

 

מחוללי חמצן – סוגים והבדלים

נכון להיום יש סוגים שונים של מחוללי חמצן:

 

חמצן בבלון – כאן מדובר על בלון המכיל כמות קבועה של חמצן אותו ממלאים בחמצן מדי מספר שעות. רוב האנשים בוחרים לא להשתמש במכשיר זה משום משקלו וכובדו.

חמצן נוזלי – מכשיר שבו מיכלים קטנים אותם ממלאים וכן מכשירים ביתיים בעלי משקל נמוך, צריכת אנרגיה נמוכה ונוחות טכנית.

מחוללי החמצן החדישים הם מחוללים ביתים ניידים המתאימים גם לילדים וגם למבוגרים, מגיעים  לאחוזי חמצן של 96% וקלי משקל. חשוב לעשות הפרדה בין מחולל חמצן ניייד לבין מחולל חמצן ביתי ולקחת בחשבון שהמחולל הנייד מוגדר כמוצר משלים ומחזיק מעמד למספר שעות מדי יציאה וזאת לעומד המכשיר הביתי שפועל ברציפות. המוצר הביתי מסוגל להגיע לאחוזי חמצן גבוהים יותר בדרך כלל ועולה פחות ממכשירים ניידים אשר אינם מסובסדים. כעת, של שנותר הוא לבחור את אותו מחולל חמצן ביתי וחדיש שיעזור לכם להעלות את איכות החיים שלכם על ידי שאיפת חמצן טובה יותר. בהצלחה!

צבאן פיתוח מכשור רפואי
צבאן מדיקל
עברית
chaban