מחולל חמצן

מחוללי חמצן לספק תוספת חמצן

 

מחולל חמצן שמיועד לאנשים הנזקקים לתוספת חמצן מאפשר אספקת חמצן ביתי כאשר הצורה הפשוטה ביותר היא להתחבר לבלון חמצן ואותו ניתן לנייד בשעת הצורך באמצעות עגלה ניידת או להצמיד לכיסא גלגלים. החסרונות של מחולל החמצן הזה בבית הם שיש להחליף את המכשיר מדי פעם כיוון שהחמצן שבו נגמר  וגם המשקל והגודל הגדולים שלו יכולים להוות חסרונות ובייחוד לאנשים המתפקדים כעצמאיים וצריכים לנוע רבות ממקום למקום, מחולל חמצן.

 

מחולל החמצן כתחליף יעיל

 

לכן כתחליף יעיל כדאי ברוב המקרים להשתמש במחולל חמצן שהוא לא ביתי והוא מגיע בעיקר בשני סוגים, האחד מחולל חמצן רגיל שמחובר לתקע החשמל, ומחולל החמצן הנייד שפועל גם על סוללה נטענת, והוא ניתן לנשיאה בקלות על מזוודת טרולי קטנה שהיא כמו תיק או על חגורה בגוף. חשוב לדעת שמחוללי חמצן מסוימים מיועדים אך ורק עבור חולים המסוגלים לנשום בכוחות עצמם, וזקוקים רק להעשרת חמצן, וישנם מכשירים המיועדים יותר עבור חולים שנזקקים לסיוע ותמיכה נשימתית רחבה יותר.

 

מחולל החמצן כדי לקבל חמצן בצורה יעילה

 

מחולל חמצן שמחובר לתקע הוא מכשיר חשמלי ששואף את האוויר מהחדר ומפריד ממנו את החמצן. המכשיר מרכז את החמצן ומספק אותו לחולה לפי המינון הדרוש לו. כאשר מדובר בחמצן ביתי הוא מסופק ללא הפסקה, זהו מכשיר נייד על גלגלים הנע לצד החולה. אך זוהי ניידות שיותר מתאימה לבית למשל מחדר לחדר או מתקע לתקע ומחירו של מכשיר גבוה מבלון חמצן. וגם השאלה מיועדת לתקופה מוגבלת בלבד. לכן ישנם גם דגמים קומפקטים יותר שמלווים את האדם העצמאי מחוץ לבית ומספקים את החמצן הנדרש מבלי שיהיה כבול לבית או יוצא דופן עם מכשיר לצידו כל הזמן. ואם בוחרים בדגמים גדולים יותר שנישאים על עגלה המשקל שלהם יכול להגיע עד לשמונה קילו וזה לא מעט. חסרונות של המכשירים הקומפקטיים יותר הם המחיר הגבוה וההגבלה בזמן הסוללה שיכול להחזיק במקרה טוב עד  ל 10 שעות אך כמובן שנטען להטעין סוללות נוספות לשימוש ממושך יותר. מחולל חמצן נייד משמש בנוסף למחולל חמצן רגיל לנסיעות, יציאות ארוכות טיסות וכדומה. את הסוללה אפשר להטעין גם במצית של הרכב, ואפשר גם להשתמש במחולל כשהוא מחובר למקור חשמל דרך המצית שברכבים. שימוש במייצר חמצן מכל סוג שהוא, דורש אישור מקצועי של רופא מוסמך והוראות מרופא וגם המינון של החמצן יקבע על ידו, מחולל חמצן.

 

צבאן פיתוח מכשור רפואי
צבאן מדיקל
עברית