מימון לסטארט אפ

מימון סטארט אפ לבדוק את תקנות החברה

 

במציאת מימון למיזם ומציאת משקיעים לסטארט אפ חשוב לזכור שהמשקיעים לאור המימון שהם מביאים איתם צריכים גם הם להתפשר על כתיבת חוזה שתרצה את כל הצדדים וגם הם כפופים לתקנות של החברה שלכם. לכן בהתאם יש לנסח תקנון שנועד להסדיר את כל הזכויות, ונשואים כמו אחוזי רווחים ועד לכללים של עבודה בחברה. חשוב תמיד לנסח את תקנון החברה זמן רב מראש, כך אפשר לחסוך משא ומתן ממושך עם המשקיע אשר יכול בכל עת להשפיע על הנוסח לטובתו, מימון לסטארט אפ.

 

מימון סטארטאפ לערוך חוזה הוגן

 

נושא חשוב שעליו לא נותנים מספיק את הדעת כי מתרכזים בשמחה שהנה מצאנו את הכסף ואת המשקיעים, הוא לכתוב חוזה הוגן כזה שבעיקר יגן על המיזם שלכם, לכן לפני שסוגרים חוזה עם משקיע חשוב לא לחתום על שום בעיניים עצומות ובמהירות אלא להיערך מבחינה משפטית עם מי שמבין בתחום ולקבל ייעוץ וליוויי מקצועי בכל שלב, איש המקצוע שיעבור על ההסכם יתקן את הדרוש ויאשר את החוזה ורק לאחר מכן חתמו כאשר הכרתם את כל הסעיפים ואת כל התנאים שבאים לטובתכם.

 

מימון לסטארטאפ לחפש את המשקיע המתאים ביותר

 

חשוב לחפש היטב מיהו המשקיע המתאים למיזם שלכם, למשל מי שנמצא בשלב הרעיון יצטרך למצוא משקיע פרטי ולא חברה גדולה המחפשת כבר סטארט אפ מפותח לאחר גיוס כספים ראשוני. כל השקעה בסטארט אפ אינה השקעה לטווח קצר, שמטרתה למצוא במהירות תקציב כלשהו, ויש לפנות למשקיעים רק כאשר יכולים לגייס תקציב בכל טווח אם זה לטווח הקצר או הארוך, אחרת למיזם אין עתיד והוא נשאר רק בשלב הרעיון. חשוב לברר כמה אחוזים במיזם יוקצו למשקיע, וכמה אחוזים אתם תקבלו זה נשמע לא חשוב אך למעשה זה חשוב לא פחות ממציאת משקיע, כי כל אחד ידע בעצם מה הוא החזר ההשקעה הצפוי ותוך כמה זמן. חשוב להציג תוכנית עסקית, והדרך להציג אותו למשקיע אפשרית גם באמצעות מצגת שתבנה בצורה נכונה ורצינית וכמובן מרשימה. בשוק הסטארט אפ והאפליקציות כל משקיע בודק היטב את הפרויקטים, כי לשים כסף רב על פרויקט וכל משקיע חושב אם הוא עשה צעד כלכלי נכון, אך גם ליזם הזכות לבדוק את המשקיע, לבדוק את יציבותו הכלכלית, את שותפיו או את הפרויקטים האחרים שבהם השקיע וכדומה, וזה חשוב ליצירת קשר עסקי יציב, מימון לסטארט אפ.

 

צבאן פיתוח מכשור רפואי
צבאן מדיקל
עברית