משקיעים לסטארט אפ

מציאת משקיעים לסטארט אפ

 

אותו מתכננים להקים היא משימה לא פשוטה, אך חיונית. למעשה, אנשים שפיתחו מוצר או מעוניינים לפתח מוצר רפואי ואינם יכולים למצוא משקיעים שיתמכו ברעיון שלהם פיננסית, קרוב לוודאי שיהיו חייבים לגנוז את החלום ולהתמודד עם כישלון. אז מה ניתן לעשות על מנת להקים את הרעיון לתחיה ומהן הדרכים היעילות ביותר למציאת משקיעים לאותה חברת סטארט אפ אותה מעוניינים להקים. התחילו לקרוא!

 

משקיעים – חשוב לדעת!

 

הון, או במילה המוכרת לרוב האנשים: כסף, הוא מושג המפתח בעת ההחלטה להקים סטארט אפ. אותו כסף ישמש אתכם לבניית אב טיפוס, גיוס עובדים, השכרת משרד, חיפוש משקיעים ופגישה עימם בארץ ובחו"ל. חשוב לקחת בחשבון שמשקיע ישקיע מכספו על הרעיון שלכם רק אם הוא בהישג יד ויש לו קהל יעד שמבטיח למשקיע פוטנציאל מימוש גדול מאוד, קרי, שוק חזק לאותו מוצר אותם מעוניינים לפתוח, לייצר, לשווק ולמכור. בנוסף, רוב המשקיעים בוחרים ביזמים שבטוחים בעצמם וברעיון שלהם, כאלו המוכנים לספוג ביקורת ולפעול על פיה. המשקיעים מעוניינים לדעת במה המוצר שונה ממוצרים אחרים המוצעים בתחום הרפואה, הם מעוניינים לוודא שהמודל הפיננסי של היזם הגיוני, שהיזם מודע לסיכונים שבדרך ומהם הפתרונות אותם הוא מציע וזוהי רק ההתחלה. 

 

מציאת משקיעים לסטארט אפ – באיזה שלב?

 

יזמים רבים מתחילים בפעולת מציאת משקיעים לסטארט אפ שלהם כבר בשלב הרעיון וזאת משום הידיעה שמדובר על תהליך ארוך וסבוך וגם כיוון שחלקם זקוקים לכסף לבניית האב טיפוס, לפיתוח אפליקציה מסוימת, ביצוע כל מיני ניסויים באב טיפוס, הקמת אתר אינטרנט שיציג את הרעיון ועוד. אחת מהטעויות המאפיינות יזמים מתחילים היא פנייה אל קרן סיכון. צעד זה מוגדר כטעות משום  שרוב קרנות הסיכון משקיעות בסטארט אפ בשלב מתקדם של התהליך ולא בתחילתו.

 

נקודות חשובות

 

גופי השקעה – חשוב להכיר את גופי ההשקעה השונים ובאיזה שלב כדאי לפנות אליהם (דוגמה לכך ניתנה בפסקה הקודמת).

סכום השקעה – כאשר פונים אל משקיעים למטרת בניית סטארט אפ חשוב לדעת מהו הסכום הנדרש לכם בכל שלב של התהליך. הרעיון הטוב ביותר הוא לפנות אל משקיעים שידועים ככאלו שמשקיעים בשלב זה או אחר את הסכומים הנדרשים ליזם.

שלב רעיוני- זהו השלב הראשון וחשוב לדעת שרוב האנשים מגייסים את הסכום הנדרש מההון העצמי שלהם, משפחתם וחבריהם.

שלב היתכנות – בשלב זה מגבשים את המודל העסקי ופונים אל חברה הבונה אב טיפוס. בשלב זה לא פונים אל קרנות סיכון אלא לחממות טכנולוגיות או משקיעים פרטיים שמוכנים להשקיע בסטארט אפ תמורת אחוזי אחזקה בחברה העתידית, מניות בחברה העתידית או כל התנייה אחרת.

שלב הייצור – זהו השלב  בו מתחילים בייצור המוצר הרפואי ובמכירתו. זהו השלב בו ניתן לפנות אל קרנות סיכון.

שלב המכירה – גם בשלב זה ניתן לפנות אל קרנות סיכון או משקיעים פרטיים, מציאת משקיעים לסטארט אפ.

 

לסיכום, החלום של רוב ממציאי פטנט זה או אחר הוא להקים את הרעיון שלהם לתחייה. כיוון שדבר זה ניתן לעשות רק בעזרתם של משקיעים (אלא אם אתם יכולים להמציא את ההון ההתחלתי בעצמכם), וכיוון שהדרך למציאת משקיעים והתהליך עצמו אינו פשוט ודורש ידע, זמן ופעמים רבות גם את השכרת שירותיהם של אנשי מקצוע שונים, כמו למשל עורכי דין, תמיד מומלץ לברר מיהו אותו גוף עסקי שמוכן להשקיע בכם במסגרת חממה טכנולוגית עסקית ליזמים. בהצלחה!

 

מציאת המשקיעים לסטארט אפ להתכונן בכל נושא

 

חשוב להתכונן בכל נושא כאשר ייכנס משקיע למיזם שלכם ואז יש להעניק לו חלק במיזם תמורת ההשקעה. דבר זה נעשה באמצעות הקצאת מניות או על פי מה שנחתם בחוזה, אך המשקיע ירצה אולי להפחית גם את השליטה שלכם בחברה, לכן חשוב יהיה לקבל ליוויי וייעוץ מקצועי ואיכותי כדי שלא תאבדו את השליטה במיזם שלכם או בניהול החברה. כלומר חשוב תמיד להבין שלא מסכימים לכל גיוס כספים לפני שנערכים מראש בכל נושא שישפיע על הפרויקט שלכם גם מבחינה משפטית.

 

מציאת משקיע לסטארט אפ ליצור הכנה עסקית רחבה

 

חשוב תמיד לקבל ייעוץ ממומחים שמכינים לך תוכניות עסקיות נרחבות אף באמצעות כלכלן מומחה. מדובר בתוכנית עסקית שתבחן את ההשקעה, את השותפות או את המתחרים, הייעוץ יבדוק את כל המודלים העסקיים שלהם ובהתאם לכך יבנה עבורך המודל העסקי המומלץ לך לאור הממצאים כי בסופו של דבר גם במציאת משקיעים חשוב להמשיך ולהרוויח ולשלוט במודל העסקי שלכם. לכן יש לערוך גם תוכנית תקציבית הכוללת את הערכת סכום ההשקעה, הערכת כמות האחוזים או המניות שנכון להקצות למשקיע ועוד. התוכנית העסקית נבחנת גם מבחינה משפטית וכך הופכת לתוכנית תקציבית של המיזם כולו לאחר קבלת כספי ההשקעה.

 

מציאת משקיעים לסטארט אפ מציאת המשקיעים הנכונים

 

לא כל משקיע שישמח אתכם על הכסף שיגיע יהיה חביב או נכון לכם ויתאים לעזור לכם, לא כל משקיע יוכל באמת להתאים לסטארט אפ שלך. אם למשל יש לך אפליקציה שמגיעה מעולם המשחק אך המשקיע מגיע מעולם אחר למשל מתחום התעשייה, יהיה עדיף אולי לפנות למשקיע אחר. הסיבה לכך היא שהמשקיע הזה יתכן ואינו מבין בתחום, ועל כן הוא ינסה למזער סיכונים לכספו על חשבון הרווחים שלכם ובאמצעות הכבדה משפטית ושליטה ניהולית במיזם. לכן עליך לפנות ככל האפשר למשקיע מהתחום שלך, וכאשר מדובר בסטארט אפ שנמצא בשלבי התכנון הראשוניים וכבר בשלב זה נדרש מימון משמעותי יתכן ומשקיע פרטי לא יעמוד בו, ועל כן במקרים אלו מימון מדינה, לעיתים בשיתוף מדינות חו"ל יוכל לסייע רבות. השקעה בסטארט אפ אינה השקעה לטווח זמן קצר, וחשוב לדעת בוודאות שאתם עושים את הצעד הכלכלי הנכון ביותר. חשוב לבדוק את המשקיע את יציבותו הכלכלית את שאר המיזמים בהם השקיע, וכן להגן על כל נושא לרבות על נושא הקניין הרוחני ועל זכויות היוצרים.

צבאן פיתוח מכשור רפואי
צבאן מדיקל
עברית
chaban