משקיעים לסטארט אפ

יזמים מתחילים רבים אינם מעורים בכל הקשור אל תהליך מציאת משקיעים לסטארט אפ אותו הם מעוניינים להקים. ידע הוא כוח וכדי להשיג משקיעים לכל שלב בסטארט אפ, חשוב להכיר את המשקיעים, מה הם מציעים ובאילו שלבים כדאי לפנות אל משקיע זה או אחר. במאמר זה נפרט אודות אותן נקודות חשוב שכל סטארטאפיס צריך לדעת טרם תחילת תהליך גיוס משקיעים. הבה נתחיל..

 

תחילת הדרך – הכנה מראש

 

חשוב לקחת בחשבון שכאשר יזם או חברה כלשהי מעוניינים לגייס משקיעים הם צריכים לקחת בחשבון שעל מנת לזכות באותו הון שיאפשר להם להתחיל ולבנות את הסטארטאפ שלהם, הם חייבים להכין מצגת ותכנית עסקית אותו הם יציגו בפני כל אחד מהמשקיעים. המטרה העיקרית של אלו היא לשכנע את המשקיעים שלאותו מוצר אותו הם מעוניינים לפתח, לייצר, לשווק וכמובן למכור יש פוטנציאל ענק להצלחה, דבר שיבוא לידי ביטוי בכך שהמוצר ימכר ויתפוס מקום טוב בשוק ולכן ההיתכנות הכלכלית טובה וההשקעה תוחזר במהרה.

 

משקיעים פרטיים – מה חשוב להם?

 

היזם – אחד הדברים שמשפיעים על ההחלטה האם להשקיע בסטארט אפ זה או אחר הוא היזם או היזמים המעוניינים באותה השקעה. המשקיע תמיד יבחן את היזם ויבדוק האם מדובר על יזם בעל מוטיבציה גבוהה, ניסיון, הישגים אשר מסוגל לחלוש על תחומים שונים ולהנהיג את הצוות העובדים.

המודל העסקי – המטרה העיקרית של המודל העסקי היא להרוויח. משקיע תמיד מצפה לראות מהו המודל העסקי של היזם וכמובן מהן ההוצאות הכרוכות ביישום המודל ומהן ההכנסות אותן המודל צפוי לייצר. המודל יהיה חלק מאותה תכנית עסקית רשק תוגש או תוצג בפני המשקיע.

הפוטנציאל – פוטנציאל הריווחיות של אותו מוצר אותו מעוניינים לפתח וזאת אל מול גודל השוק. המטרה העיקרית של רוב המשקיעים היא שאותו המוצר יתמקם במקום טוב בשוק, דבר שיוביל לאחוזי מכירה גבוהים והכנסות יפות.

 

משקיעים לסטארט אפ והחממה הטכנולוגית

 

נכון לשנת 2019 ניתן לפנות אל משקיעים פרטיים (זכו לכינוי ANGLES ), ניתן לפנות אל קרנות הון סיכון וניתן לפנות אל חממות טכנולוגיות. כאן חשוב לקחת בחשבון שפנייה אל כל אחת מאותם משקיעים לסטארט אפ צריכה להיות בהתאם לשלב בו אתם מצויים. כלומר, אם אתם נמצאים בשלב הרעיון קרוב לוודאי שתצטרכו לגייס את ההון העצמי שלכם ולגייס כספים מחברים וקולגות. אם אתם מצויים  בשלב ההיתכנות של הרעיון, אותו שלב בו אתם בודקים את ההיתכנות, עובדים על פיתוח של האב טיפוס ועל גיבוש המודל העסקי, תוכלו לפנות אל חממה יצרנית טכנולוגית. חממה זו תספק לכם סכום השקעה מסוים לתקופה מסויימת, מקום לפעול ממנו, סיוע בשיווק, ניהול ועוד, כל זאת עד שהעסק יוכל להגיע למוצר עצמאי או שיצליח להגיע לשלב מתקדם של המוצר והתכנית העסקית ויצליח לגייס הון ממשקיעים עצמאיים. כעת, כל שנותר הוא לאחל בהצלחה!

צבאן פיתוח מכשור רפואי
צבאן מדיקל
עברית
chaban