פיתוח מוצר חדש

פיתוחים של מוצר חדש לקדם רעיון חדש

 

פעמים רבות אנו קוראים ומכירים שלאנשים רבים יש סטארטאפ חדש או רעיון למוצר מהפכני. טכנולוגיה מנצחת שצריך לשווק אותה ולהרוויח ממנה וכמובן שלא יגנבו לנו את הרעיון ומדינת ישראל במיוחד נחשבת כיום למעצמת פיתוח טכנולוגי. השאלה היא כיצד להשתלב בהצלחה בתחום ולקדם רעיון חדש כשבכל שנה קמות עשרות חברות סטארטאפ עם רעיונות בסדרי גודל רבים ועם מוצרים שעתידים לשנות את המציאות ואפילו את העולם, פיתוח מוצר חדש.

 

פיתוחי מוצר חדש קצב מהיר של חידושים

 

אין ספק שקצב כזה של פיתוח יש צורך חשוב ומקצועי בשירותי פיתוח מוצר כדי לדעת איך לעשות סדר בעניין ואיך בעצם לוקחים רעיון והופכים אותו למוצר קיים שאפשר להצליח איתו בשוק. חשוב לזכור שכל תהליך פיתוח מתחיל מרעיון גאוני אבל המטרה היא לשאוף להגיע להיות מוצר מצליח רווחי ומהפכני. זו השאיפה החשובה ביותר כל היזמים חולמים להגיע לרגע בו הרעיון שלהם יהפוך למוצר כאשר יש בשוק קצב מהיר של חידושים, ושהמוצר יימכר בכמויות. החולמים הגדולים יותר מאמינים שבסוף תהליך הם יעשו אקזיט כמו ששומעים לא פעם, והם יוכלו לחיות חיי עושר ללא דאגות.

 

פיתוח מוצר חדש הדרך ארוכה

 

אולם כדי להגיע עד לשם יש כברת דרך לא קצרה והעבודה היא רבה וחשוב להיערך לזה. בין אם אתם יזמים פרטיים ובין אם אתם מגיעים עם חברה, חשוב להכיר גם איך נראה תהליך של פיתוח באופן ממוקד שמורכב מכמה שלבים, ראשית יש להתחיל בתהליך של אפיון המוצר באופן יסודי ומעמיק  ולרכז את כל דרישות המוצר לשם תחילת הפיתוח, שנית חשוב להתמקד בפיתוח קונספט פיתוח הרעיון ומציאת פתרונות ברמה טכנית או בעיצוב. חשוב לתכנן את הקונספט בצורה מלאה ליצור אבטיפוס, הרכבות ניסויים, לבדוק את התכנון וליצור שיפורים עד לאופן רצוי ומלא של פעולת המוצר, גם נושאים כמו הכנת תיק מוצר והעברה מפיתוח לייצור יהיו כמובן חשובים ביותר. וכמובן כל שלב בפני עצמו דורש התייחסות עמוקה ונפרדת, ואל תחשבו שמיד עושים את האקזיט ומיד ברגע שסיימתם את התהליך אתם יכולים להצליח בענק, ובעוד רגע יגיע מי שיקנה מכם את הרעיון במיליונים. כמובן שיש להתחיל קודם בשיווק אינטנסיבי של המוצר שלכם בהתאם למודל עסקי, להכנת תקציב לשם תחילת ייצור סדרתי וכמובן חשוב להוכיח למשקיעים שיש למוצר הזה ביקוש עצום ואת כל היתרונות מדוע כדאי לו להשקיע דווקא בכם, פיתוח מוצר חדש.

צבאן פיתוח מכשור רפואי
צבאן מדיקל
עברית