חדשות

 

 Leviticus Cardio:

 

 

אי ספיקת לב (CHF) הינה מחלה נפוצה ביותר בעולם המתפתח אשר משפיעה על חייהם של כ 23 מיליון אנשים בתפוצה עולמית. במחלה, תפקוד הלב, ובמיוחד חדר שמאל, יורד באופן ניכר וכל אספקת הדם לגוף נפגעת.

בארה"ב חיים למעלה מ-5 מיליון אמריקאים הסובלים מאי ספיקת הלב, וכחצי מיליון נוספים מצטרפים אליהם מדי שנה.

 

במדינות אירופה ישנם כ-15 מיליון חולי אי ספיקת הלב, ועוד כמספר הזה חולים אסימפטומטיים עם ירידה בתפקוד החדר השמאלי, ובסה"כ מדובר בכ-4% מהאוכלוסייה כאשר שכיחות המחלה עולה משמעותית עם הגיל, ובגילאים 70-80 מגיעה כדי 10-20% זאת כתוצאה מההתקדמות הרבה שחלה בטיפול בחולים עם אוטם שריר הלב, ומהזדקנות האוכלוסייה.

 

הפתרון המיטבי (האופטימאלי) הוא השתלת לב מתורם. מאחר וקיים מחסור משמעותי באיברים, פותחו מכשירים מכניים התומכים בלב VENTRICULAR ASSIST DEVICES או בקיצור, VAD.

 

VENTRICULAR ASSIST DEVICE – VAD - משאבה מכאנית המסייעת ללב הכושל של מטופל, הסובל מאי ספיקת לב קשה, להזרים דם לאיברים החיוניים בגוף.

 

מערכת ה VDA כוללת כיום מערך תמיכה מלא המכיל:

 

חלקים פנימיים:

 

    - צינור המוחדר לחדר (שמאל בדר"כ)

    - משאבה השואבת את הדם.

    - צינור היוצא מהמשאבה ומעביר דם לעורק הראשי.

    - כבל חשמל המחובר למשאבה ויוצא דרך דופן הבטן.

 

חלקים חיצוניים:

 

בקר למשאבה.

מקור כוח נייח או נייד (סוללות).

חברת Leviticus Cardio הינה חברת פורטפוליו בבעלות קבוצת Trendlines נוסדה בשנת 2008 בידי מיכאל זילברשלג, משה לוי ויגאל כסיף.

ב14 באוקטובר 2013 הודיעה על השלמת סבב גיוס ראשון, אותו הובילו קבוצה של משקיעים אמריקאים המיוצגים בישראל על ידי רונן לפלר (מנכ"ל חברת Inventionet ), בגובה 4 מיליון שקלים והעמיד את סך כל הכספים שגייסה החברה עד כה על 7 מיליון שקלים.

 

מכשירי ה LVAD הינם מכשירי עזר ללב כושל המאפשרים לחולים אשר סובלים מכשל בלב להישאר בחיים תקופה של עד 7 וחצי שנים נוספות. ואולם, מכיוון והשימוש במכשירים אלו מצריך התחברות למקור מתח חיצוני באמצעות כבלי מתח, אורך החיים היום יומי הופך קשה ומסורבל מאוד.

 

חברה Leviticus Cardio פיתחה פתרון להעברת אנרגיה אלחוטית לגוף האדם, ליישום והטמעה במכשירי הLVAD. פתרון זה יאפשר למערכת המושתלת לפעול באופן אלחוטי ובכך תאפשר לחולה לנוע בחופשיות מבלי להיות כבול לכבל חשמלי.

 

חזור לעמוד חדשות >

chaban