משקיעים לסטארט אפ

גיוס משקיעים - מציאת משקיעים לסטארט אפ - צבאן מדיקל:

 

 

חושבים על מציאת משקיעים לסטארט אפ? חושבים שהרעיון שלכם הוא הדבר הבא בשוק ?

כאשר מגיעים לשלב של גיוס משקיעים , כנראה שיש רעיון או אב טיפוס כבר ביד, ובשביל שנוכל להפוך את החזון שלנו למציאותי, נצטרך מימון ומשקיעים.

 

בחממה הטכנולוגית היזמים יקבלו מימון של בין 2 עד 5 מיליון שך לתקופה של שנתיים כתלות באישור המדען הראשי.

 

בנוסף יקבל היזם מקום לפעול בתוך החממה , סיוע בניהול, באדמיניסטרציה ובשיווק, עד שיוכל להגיע למוצר מסחרי עצמאי ולגייס הון ממשקיעים נוספים.

 

החממה תסייע גם ביצירת קשרים עסקיים ואסטרטגיים עבור היזם.

 

גיוס משקיעים או מציאת משקיעים לסטארט אפ:

 

מה החממה תקבל בתמורה ?

 

בתמורה תקבל החממה חלק משמעותי של עד 40% מהבעלות על החברה , ידוע לכל היזמים שמהלך המימון כרוך בהרבה סיכונים כלכליים ולכן במידה והרעיון יצליח, מן הראוי שהחממה תרוויח חלק נכבד מרווחי המוצר.

 

לפני שאתם מחפשים עוד מידע על מציאת משקיעים לסטראט אפ התקשרו אלינו כבר עכשיו ואנחנו נמסור לכם עוד אינפורמציה על גיוס משקיעים ועל השלבים הבאים בפרוייקט שלכם.

 

משקיעים בסטארט אפ לקבוע את תקנון החברה

 

כאשר מוצאים משקיעים לסטארט אפ חשוב לזכור שגם המשקיעים כמו כל יתר המעורבים בפרויקט, צריכים להיות כפופים לתקנות הקובעות את אופי החברה שלכם. לכן בהתאם מנסחים את תקנון החברה שנועד להסדיר את כל הזכויות, אחוזי הרווחים ועד לכללי העבודה בחברה, ומה קורה בכל התרחשות עתידית ובמצבים כאלו ואחרים. חשוב לנסח את תקנון החברה זמן רב מראש, וכך לחסוך משא ומתן ממושך עם המשקיע אשר יכול להשפיע על הנוסח לטובתו. גם קניין רוחני של החברה קריטי ביותר וחשוב לשמור עליו.

 

משקיע לסטארט אפ לא לחתום במהירות

 

לפני שסוגרים חוזה עם משקיעים חשוב לא לחתום על שום חזה בעיניים עצומות ובמהירות אלא  להיערך קודם לכן מבחינה משפטית. אם למשל אתם מקבלים כבר הסכם מוכן חשוב להתייעץ משפטית עם מי שמבין בתחום ולקבל ייעוץ וליוויי מקצועי בכל שלב, איש המקצוע שיעבור על ההסכם יתקן את הדרוש ויאשר את החוזה. רק לאחר מכן חתמו על החוזה כאשר הכרתם את כל הסעיפים ואת כל התנאים בראש שקט.

 

משקיעים לסטארט אפ לחפש משקיעים מתאימים

 

לא רק חשוב להכיר כל נושא בתחום המשפט המסחרי וגם בתחום קניין רוחני, אלא חשוב גם לחשוב היטב מיהו המשקיע המתאים לך, למשל מי שנמצא בשלב הרעיון צריך לרוב משקיע פרטי ולא חברה גדולה המחפשת כבר סטארט אפ מפותח לאחר גיוס כספים ראשוני. מצד שני, אין טעם לחפש משקיע פרטי כאשר הסטארט אפ בשלב מתקדם. כל השקעה בסטארט אפ אינה השקעה לטווח קצר, שמטרתה למצוא במהירות תקציב כלשהו. לכן יש לפנות למשקיעים רק כאשר יכולים לגייס תקציב בכל טווח אם זה לטווח הקצר או הארוך, חשוב לברר כמה אחוזים במיזם יוקצו למשקיע, ומה הוא החזר ההשקעה הצפוי ותוך כמה זמן. הדרך להשיג את המידע ולגבש אותו היא לבנות לתכן ולהציג תוכנית עסקית, והדרך להציג אותו למשקיע היא אפשרית גם באמצעות מצגת. בשוק הסטארט אפ והאפליקציות כל משקיע בודק היטב את הפרויקטים שמוגשים אליו ובצדק, כי לשים כסף רב על פרויקט ידרוש ממנו לדעת בוודאות כי הוא עשה צעד כלכלי נכון, אבל גם לך יש את הזכות לבדוק את המשקיע, כמו לבדוק את מידת יציבותו הכלכלית, את שותפיו או את הפרויקטים האחרים שבהם השקיע (אולי אלו המתחרים שלכם) וזהו בסיס חשוב ליצירת קשר עסקי נכון ומקצועי.

 

 

צבאן פיתוח מכשור רפואי
צבאן מדיקל
עברית